به بیلبورد استاد خوش آمدید ، ما مفتخریم که شما بازدید کننده و همراه ما هستید
0

احساس نگرانی دارم ، آیا لکنت خوب می شود ؟


احساس نگرانی دارم ، آیا لکنت خوب می شود ؟

والدین درباره مشکل ناروانی کودک احساس نگرانی می‌کنند. آن‌ها ممکن است فکر کنند که کودکشان با این مشکل رشد می‌کند. عواطف والدین و طرز تلقی‌هایشان متفاوت است و ممکن است تاثیر روشنی بر کودک، به خصوص کودک حساس، داشته باشد. اگر والدین احساس گناه و اضطراب زیادی دارند، مهم است که آن‌ها را در فعالیت‌های درمانی مثبت درگیر کنیم.

والدین چه کاری درباره ناروانی کودک انجام داده‌اند؟

این پرسش به ما کمک می‌کند بفهمیم والدین چگونه به ناروانی‌ها پاسخ می‌دهند. برای مثال، آیا از کودک می‌خواهند ارام‌تر صحبت کند یا توقیف کند و دوباره کلمه را بگوید. دانستن این برای مشاوره دادن کمک می‌کند. اگر والدین کودک را تصحیح می‌کنند، من فوراً آن‌ها را در فعالیت‌های درمانی درگیر می‌کنم.

آیا کودکان را برای مشکلش به جای دیگری هم برده‌اند؟

اگر نتیجه چه بوده است؟

این اطلاعات برای برنامه‌ریزی درمان و مشاوره به والدین مفید است. برای مثال، اگر دکتر به آن‌ها گفته که لکنت کودک خوب می‌شود و با رشد نیاز است آن‌ها را متقاعد کنیم که او الان خوب نشده اما بزرگتر شده عاقلانه است و نظر مثبت یا واقعی بر چیزی که دیگر متخصص گفته یا انجام داد ندهیم.

ممکن است برخی کودکان بدون کمک بر لکنت غلبه کنند، در این مواقع مهم است که به والدین اطمینان داده شود که شما کمک درمانگر قبلی را دریافت کرده اید و می توانید در همان مسیر قبلی ادامه دهید. این امر به والدین اعتماد می دهد و آنها را تشویق می کند که به شما اعتماد کنند و همکاری کنند. همچنین، شما می توانید با درمانگر قبلی تماس بگیرید و اطلاعات لازم را درباره درمان قبلی کسب کنید تا بتوانید به والدین کمک کنید و درمان را به درستی ادامه دهید. همچنین، می توانید با والدین در مورد دلایلی که ممکن است آنها را از پیروی از توصیه ها باز دارد، صحبت کنید. ممکن است والدین برای انجام توصیه ها نیاز به راهنمایی و پشتیبانی بیشتری داشته باشند یا ممکن است دلایل دیگری مانع از پیروی کنند. با گفتگو و بررسی این دلایل، می توانید به والدین کمک کنید تا پاسخشان را تغییر دهند و بتوانند بهترین درمان را برای کودک خود داشته باشند . 

در پایان ، می‌توانید به والدین توضیح دهید که هر کودک ممکن است به طور متفاوت به درمان واکنش نشان دهد و بعضی از کودکان نیاز به روش‌های درمانی مکمل داشته باشند. 

در این مجموعه به کلیه پرسشهای والدین درباره لکنت در چهار ساعت و سی پرسش پاسخ داده شده است 

پاسخ پرسشهای والدین درباره لکنت

نوشته احساس نگرانی دارم ، آیا لکنت خوب می شود ؟ اولین بار در گروه گفتاردرمانی آنلاین گفتار توانگستر. پدیدار شد.منبع

ارسال دیدگاه